Jerky

INDIANA s.r.o.

Na Lysině 25
147 00 Praha 4
Česká republika

 

Historie indiánského masa

Když náčelník kmene jménem „Ten, který suší maso“ pátral v historii svých předků, zjistil, že výraz jerky je odvozen od slova ch’arki. To pochází z kečuánštiny, jazyka starých Inků, a znamená solené a sušené maso.

Sušené maso znaly odedávna všechny lovecké národy od polárních oblastí až k tropům. Není divu! Sušení je jeden z nejstarších způsobů úpravy jídla pro dlouhodobé skladování. Téměř k dokonalosti tuto metodu dovedli právě indiáni. Maso jednoduše sušili na sluníčku nebo ho udili ve starém týpí.

Indiáni si sušené maso vyráběli hlavně pro dlouhé pochody, během kterých neměli v podstatě možnost dostat se k jídlu. Jerky jim vždy dodalo pořádný kus energie při zachování minimální hmotnosti.

Vy dnes samozřejmě nemusíte vést kočovný život, jezdit polonazí na koni po prérii nebo lovit bizony mocnou ranou pěstí, abyste si mohli na jerky pochutnat.

Je libo kus masa?

Z týpí až do české kapsy

Sušené maso má po celém světě velkou řadu příznivců, především mezi sportovci všeho druhu a lidmi žijícími zdravým životním stylem.

Třeba v Americe se sáčky s jerky prodávají skoro na každém rohu, děti si je nosí na svačinu do školy a taťkové maso žvýkají k pivu u televize.

Dokonce i bledé tváře v Evropě konzumují sušené maso více než tři tisíce let. V Česku ale tato pochoutka, výborná zásobárna bílkovin a „zdravých kalorií“ nemá zatím vybudovanou tradici. Dřív se tu jerky nedalo sehnat, dnes už se u nás prodává i vyrábí.

Určitě jste si všimli, že i v českých obchodech se na vás z regálů koukají totemy a indiánské obličeje na obalech se sušeným masem. Je opravdu z čeho vybírat. Originál je ale jen jeden. Indiana Jerky!

Bez tuku a nabité bílkovinami

Jerky obecně označuje syrové maso, ze kterého je odstraněn tuk a následně je nakrájeno a vysušeno. Indiana Jerky jako takové pak náš náčelník vyrábí podle starých indiánských receptur.

Indiana Jerky jsou tence nakrájené plátky libového masa, dále marinované, sušené a zauzené. Sušení probíhá několik hodin tak, aby si výchozí surovina zachovala jak přirozenou chuť masa, tak svou šťavnatost a pružnost.

Pro sportovce nebo zdatného výletníka není zdravější, rychlejší a výživnější svačinky než sáček Indiana Jerky. Je to lehká, na dotek nemastná pochoutka, která obsahuje až 73 % proteinů a jen minimum tuku.

Zní to skoro neuvěřitelně, ale 100 gramů sušeného masa odpovídá až 300 gramům syrového masa, se všemi prospěšnými nutričními hodnotami. I malý kousek tak obsahuje pořádný kus energie! Navíc se sáček vždy vejde do kapsy.

Sušené maso Indiana Jerky je bez lepku, bez přidaných glutamátů, obsahuje nízkou hladinu sacharidů a sůl z Mrtvého moře. Bez keců, bratři a sestry, čestné indiánské!

Jedna z dalších důležitých předností je nenáročnost na skladování.  Maso v sáčku vydrží minimálně 12 měsíců od data výroby při teplotách až 30°C, což se hodí při extrémních podmínkách – ať už při sportu, delší jízdě autem či v kanceláři.

Jste připraveni na pořádnou chuť masa? Stačí jen otevřít sáček a zakousnout se!

Howgh.

Cena

279280
1279280
Snímek obrazovky 2022 10 24 v 19.40.35
279 Kč

Skvělý dárek pro milovníky slaných snacků.     Vánoční set plný báječných pochutin Nabízí různé druhy sušeného masa Obsahuje sušené hovězí, krůtí a kuřecí maso...

602
1 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem