2 hodnocení

GymBeam Citrulline Malate

Hmotnost
Příchuť
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Můžeme doručit do:
2.10.2023 - Zvolte variantu
Skladem (1 ks) Vyprodáno Zvolte variantu
Značka: GymBeam
285 Kč 461 Kč od 285 Kč
Kategorie: Aminokyseliny
citrulinemalate 500 1
Novinka

Citrulin Malát (Citrulline Malate) je kombinace aminokyseliny L-citrulin a malát (kyseliny jablečné). L-citrulin je důležitý zásobní zdroj buněčného L-argininu a rychlý zdroj oxidu dusnatého. Přirozeně zvyšuje hladinu argininu a ornithinu a tedy i syntézu NO. Díky tomu velmi rychle prokrví sval, zvýší úroveň síly a zlepší vytrvalost. Prodlužuje účinnost argininu o 1 až 24 hodin. Ve svalu představuje zdroj energie, čímž prodlužuje dobu jeho zatížení (počet opakování), následně zvyšuje tvorbu energie při aerobním zatížení ve formě ATP a fosfokreatinu.

 

citrulline malate

 

Zvyšuje produkci energie (ATP) o více než 30% efektivnějším využíváním kyslíku při zátěži ale i v klidu. Podporuje přeměnu tuků na energii. Chrání krev před překyselením, což umožňuje zvládnout intenzivní zatížení. Účastní se také detoxikace jater, odstraňování amoniaku a kyseliny mléčné ze svalu a stimulace imunitního systému. Zvyšuje i sexuální činnost a výkon. Jeho suplementací se zlepšuje vytrvalost, odolnost vůči únavě a následná regenerace.

 

Do produktu Citrulin Malát nepřidáváme žádné zbytečné přídatné látky, éčka ani konzervanty.

 

Účinné složky produktu

Malát (anion kyseliny jablečné) je klíčová sloučenina glukoneogeneze, protože může volně procházet mitochondriální membránou do mitochondrie - Elektrárny buněk. Glukoneogeneze je základní děj recyklace laktátu a přispívá k udržení sacharidové rezervy. Laktát může být recyklován v svalu přímou pyruvátovou cestou, jakož i ve střevech Krebsova cyklu. Když se pyruvát nevrátí do cyklu (kdy nám například chybí kyslík), o to ochotněji vznikne laktát a dostaví se únava. Doplňování malátu skokově startuje aerobní metabolismus v Krebsově cyklu a urychluje recyklaci laktátu - vrací ho energeticky do hry. Podávání malátu může redukovat základní příčiny únavy.

 

Citrulin je neesenciální aminokyselina, která plní v těle dvě další funkce. Je prekurzorem (předchůdcem) argininu, stimuluje uvolňování energie z ATP a posiluje imunitní systém. Díky své schopnosti měnit se na arginin, stimuluje uvolňování oxidu dusnatého NO, který rozšiřuje cévy, takže do svalů vstupuje více výživných látek a kyslíku. Tímto pumpováním kyslíku a živin do svalů se další cestou zvýší přísun energie během cvičení.

 Citrulín Malát citrulline malate

 

Citrulin Malát a jeho výhody

  • kombinace aminokyseliny citrulinu a malátu
  • zvyšuje tvorbu energie při aerobním zatížení
  • zlepšuje vytrvalost a výkon
  • odstraňuje únavu a zvyšuje produkci energie
  • zlepšuje regeneraci, zotavování a energetickou hladinu
  • pomáhá při odstraňování toxinů
  • ideální pro sporty s vysokou intenzitou cvičení 

 

Pro koho je Citrulin Malát vhodný?

Je vhodný a určený pro všechny sportovce s aerobním zatížením, kteří si chtějí udržet výkon během zatížení (běžci, cyklisté, plavci, fotbalisté). Vzhledem k tomu, že Citrulin Malát zvyšuje hladiny argininu a ornithinu, následné syntézu NO, lepší prokrvení tkání, je prospěšný i v silových sportech.

 

Citrulline Malate - co na něj říkají studie?

Studie z r. 2002 (Bendahan a kol.) Ukázaly že citrulin malát zvyšuje významně aerobní výkonnost - až o 34%, regenerace ATP je vyšší až o 20%, což vede k zřetelně lepší rezistenci na únavu. Užívání citrulin malátu u sportovců zvyšuje vylučování amoniaku. Je to v důsledku toho, že citrulin-malát je zapojen do metabolismu močoviny a hraje důležitou roli v detoxikaci amoniaku. Suplementace citrulin-malátu vede ke zvýšení hladiny bikarbonátů v krvi. (Callis a kol) Výzkumy ukázaly, že citrulin-malát má ochranný účinek proti zvýšenému překyselení v krvi. Tento účinek umožní zvládat velmi intenzivní zatížení. Používá se také v medicíně na zlepšení fyzické aktivity pacientů po akutních onemocněních.

 

Citrulin Malát GymBeam

 

Složení

100 % L-Citrulin Malát.

 

Dávkování

Přidejte 250 - 350 ml vody do jednoho z našich šejkrů, pak 2 - 3 g produktu a pořádně protřepejte. Můžete konzumovat. Užívejte 2 x denně. 

 

Tabulka nutričních hodnot

Nutriční hodnoty v 100 g
L-Citrulin Malát (2:1)  100 g

 

Upozornění

Doplněk výživy. Výrobek není náhradou pestré a vyvážené stravy. Skladujte v suchu při teplotě do 25°C. Chraňte před mrazem a přímým slunečním zářením. Nevhodné pro děti, těhotné a kojící ženy. Skladujte mimo dosah dětí. Výrobce neručí za škody vzniklé nevhodným použitím nebo skladováním. Nepřekračujte doporučenou denní dávku.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: